CIH05T5N6SNC
CIH05T5N6SNC
Part Number :
CIH05T5N6SNC
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Description :
FIXED IND 5.6NH 300MA 270MOHM SM
Datasheet :
CIH05T5N6SNC.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
CIH05T5N6SNC
Comments
    CIH05T5N6SNC Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CIH05T
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Inductance:
    5.6 nH
    Tolerance:
    ±0.3nH
    CurrentRating(Amps):
    300 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    270mOhm Max
    Q@Freq:
    8 @ 100MHz
    Frequency-SelfResonant:
    4GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 MHz