CIH03Q2N8SNC
CIH03Q2N8SNC
Part Number :
CIH03Q2N8SNC
Description :
FIXED IND 2.8NH 310MA 220MOHM SM
Datasheet :
CIH03Q2N8SNC.pdf
Delivery Services :
CIH03Q2N8SNC
Comments
    CIH03Q2N8SNC Specifications
    Package/Case:
    0201 (0603 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    CIH03Q
    Inductance:
    2.8 nH
    Tolerance:
    ±0.3nH
    CurrentRating(Amps):
    310 mA
    DCResistance(DCR):
    220mOhm Max
    Q@Freq:
    17 @ 500MHz
    Frequency-SelfResonant:
    8.9GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    500 MHz