CIH02T15NHNC
CIH02T15NHNC
Part Number :
CIH02T15NHNC
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Description :
FIXED IND 15NH 140MA 2.6 OHM SMD
Datasheet :
CIH02T15NHNC.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
CIH02T15NHNC
Comments
    CIH02T15NHNC Specifications
    Package/Case:
    01005 (0402 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    CIH02T
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Inductance:
    15 nH
    Tolerance:
    ±3%
    CurrentRating(Amps):
    140 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    2.6Ohm Max
    Q@Freq:
    3 @ 100MHz
    Frequency-SelfResonant:
    3GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 MHz