CIGT201610UM2R2MNE
CIGT201610UM2R2MNE
Part Number :
CIGT201610UM2R2MNE
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Description :
FIXED IND 2.2UH 1.7A 154MOHM SMD
Datasheet :
CIGT201610UM2R2MNE.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
CIGT201610UM2R2MNE
Comments
    CIGT201610UM2R2MNE Specifications
    Package/Case:
    0806 (2016 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    CIGT
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Thin Film
    Material-Core:
    Metal Composite
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.7 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.3A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    154mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz