CIG21C4R7MNE
CIG21C4R7MNE
Part Number :
CIG21C4R7MNE
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Description :
FIXED IND 4.7UH 580MA 433MOHM SM
Datasheet :
CIG21C4R7MNE.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
CIG21C4R7MNE
Comments
    CIG21C4R7MNE Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CIG21C
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Inductance:
    4.7 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    580 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    433mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz