CGA4F4X7T2W103K
CGA4F4X7T2W103K
Part Number :
CGA4F4X7T2W103K
Description :
CAP CER 10000PF 450V X7T 0805
Datasheet :
CGA4F4X7T2W103K.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
725
Delivery Services :
CGA4F4X7T2W103K
Comments
    CGA4F4X7T2W103K Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    ProductStatus:
    Obsolete
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    450V
    TemperatureCoefficient:
    X7T
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    Automotive
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.039 (1.00mm)