CGA3E2X8R2A472M080AE
CGA3E2X8R2A472M080AE
Part Number :
CGA3E2X8R2A472M080AE
Description :
CAP CER 4700PF 100V X8R 0603
Datasheet :
CGA3E2X8R2A472M080AE.pdf
Delivery Services :
CGA3E2X8R2A472M080AE
Comments
    CGA3E2X8R2A472M080AE Specifications
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    4700 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    X8R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Soft Termination
    Applications:
    Automotive, Boardflex Sensitive
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.037 (0.95mm)