CDRH2D09NP-1R5MC
CDRH2D09NP-1R5MC
Part Number :
CDRH2D09NP-1R5MC
Description :
FIXED IND 1.5UH 1.15A 78MOHM SMD
Datasheet :
CDRH2D09NP-1R5MC.pdf
Delivery Services :
CDRH2D09NP-1R5MC
Comments
    CDRH2D09NP-1R5MC Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    CDRH2D09
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    1.5 µH
    Tolerance:
    ±25%
    CurrentRating(Amps):
    1.15 A
    Current-Saturation(Isat):
    730mA
    DCResistance(DCR):
    78mOhm
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz