CDR105NP-331MC
CDR105NP-331MC
Part Number :
CDR105NP-331MC
Manufacturer :
Sumida America Components Inc.
Description :
FIXED IND 330UH 440MA 1.03OHM SM
Datasheet :
CDR105NP-331MC.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
CDR105NP-331MC
Comments
    CDR105NP-331MC Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    CDR105
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Material-Core:
    Inductance:
    330 µH
    Tolerance:
    -15%, +20%
    CurrentRating(Amps):
    440 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    1.03Ohm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    4.2MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 100°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz