CDR105NP-101MC
CDR105NP-101MC
Part Number :
CDR105NP-101MC
Description :
FIXED IND 100UH 800MA 350MOHM SM
Datasheet :
CDR105NP-101MC.pdf
Delivery Services :
CDR105NP-101MC
Comments
    CDR105NP-101MC Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    CDR105
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    -15%, +20%
    CurrentRating(Amps):
    800 mA
    DCResistance(DCR):
    350mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    7MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 100°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz