CDR105BNP-271KC
CDR105BNP-271KC
Part Number :
CDR105BNP-271KC
Manufacturer :
Sumida America Components Inc.
Description :
FIXED IND 270UH 410MA 870MOHM SM
Datasheet :
CDR105BNP-271KC.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
CDR105BNP-271KC
Comments
    CDR105BNP-271KC Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    CDR105B
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Material-Core:
    Inductance:
    270 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    410 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    870mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    5MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 100°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz