CD214A-T8.5CALF
CD214A-T8.5CALF
Part Number :
CD214A-T8.5CALF
Description :
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMA
Datasheet :
CD214A-T8.5CALF.pdf
Delivery Services :
CD214A-T8.5CALF
Comments
    CD214A-T8.5CALF Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    8.5V
    Voltage-Breakdown(Min):
    9.44V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    14.4V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    27.7A
    Power-PeakPulse:
    400W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)