CD214A-T6.5CALF
CD214A-T6.5CALF
Part Number :
CD214A-T6.5CALF
Description :
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMA
Datasheet :
CD214A-T6.5CALF.pdf
Delivery Services :
CD214A-T6.5CALF
Comments
    CD214A-T6.5CALF Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    6.5V
    Voltage-Breakdown(Min):
    7.22V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    11.2V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    35.7A
    Power-PeakPulse:
    400W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)