CD214A-T48CALF
CD214A-T48CALF
Part Number :
CD214A-T48CALF
Description :
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMA
Datasheet :
CD214A-T48CALF.pdf
Delivery Services :
CD214A-T48CALF
Comments
    CD214A-T48CALF Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    48V
    Voltage-Breakdown(Min):
    53.3V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    77.4V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    5.2A
    Power-PeakPulse:
    400W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)