CD214A-T43CALF
CD214A-T43CALF
Part Number :
CD214A-T43CALF
Description :
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMA
Datasheet :
CD214A-T43CALF.pdf
Delivery Services :
CD214A-T43CALF
Comments
    CD214A-T43CALF Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    43V
    Voltage-Breakdown(Min):
    47.8V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    69.4V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    5.7A
    Power-PeakPulse:
    400W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)