CD214A-T40CALF
CD214A-T40CALF
Part Number :
CD214A-T40CALF
Description :
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMA
Datasheet :
CD214A-T40CALF.pdf
Delivery Services :
CD214A-T40CALF
Comments
    CD214A-T40CALF Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    40V
    Voltage-Breakdown(Min):
    44.4V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    64.5V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    6.2A
    Power-PeakPulse:
    400W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)