CD214A-T36CALF
CD214A-T36CALF
Part Number :
CD214A-T36CALF
Description :
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA
Datasheet :
CD214A-T36CALF.pdf
Delivery Services :
CD214A-T36CALF
Comments
    CD214A-T36CALF Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    36V
    Voltage-Breakdown(Min):
    40V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    58.1V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    6.9A
    Power-PeakPulse:
    400W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)