CD214A-T33CALF
CD214A-T33CALF
Part Number :
CD214A-T33CALF
Description :
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMA
Datasheet :
CD214A-T33CALF.pdf
Delivery Services :
CD214A-T33CALF
Comments
    CD214A-T33CALF Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    33V
    Voltage-Breakdown(Min):
    36.7V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    53.3V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    7.5A
    Power-PeakPulse:
    400W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)