CD214A-T26CALF
CD214A-T26CALF
Part Number :
CD214A-T26CALF
Description :
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMA
Datasheet :
CD214A-T26CALF.pdf
Delivery Services :
CD214A-T26CALF
Comments
    CD214A-T26CALF Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    26V
    Voltage-Breakdown(Min):
    28.9V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    42.1V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    9.5A
    Power-PeakPulse:
    400W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)