CD214A-T18CALF
CD214A-T18CALF
Part Number :
CD214A-T18CALF
Description :
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMA
Datasheet :
CD214A-T18CALF.pdf
Delivery Services :
CD214A-T18CALF
Comments
    CD214A-T18CALF Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    18V
    Voltage-Breakdown(Min):
    20V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    29.2V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    13.7A
    Power-PeakPulse:
    400W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)