CD214A-T150CALF
CD214A-T150CALF
Part Number :
CD214A-T150CALF
Description :
TVS DIODE 150VWM 243VC SMA
Datasheet :
CD214A-T150CALF.pdf
Delivery Services :
CD214A-T150CALF
Comments
    CD214A-T150CALF Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    150V
    Voltage-Breakdown(Min):
    167V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    243V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    1.6A
    Power-PeakPulse:
    400W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)