CD214A-T130CALF
CD214A-T130CALF
Part Number :
CD214A-T130CALF
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
TVS DIODE 130VWM 209VC SMA
Datasheet :
CD214A-T130CALF.pdf
Category :
TVS - Diodes
Delivery Services :
CD214A-T130CALF
Comments
    CD214A-T130CALF Specifications
    Package/Case:
    DO-214AC, SMA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    BidirectionalChannels:
    1
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    130V
    Voltage-Breakdown(Min):
    144V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    209V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    1.9A
    Power-PeakPulse:
    400W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)