CD214A-T12CALF
CD214A-T12CALF
Part Number :
CD214A-T12CALF
Description :
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMA
Datasheet :
CD214A-T12CALF.pdf
Delivery Services :
CD214A-T12CALF
Comments
    CD214A-T12CALF Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    12V
    Voltage-Breakdown(Min):
    13.3V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    19.9V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    20.1A
    Power-PeakPulse:
    400W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)