CD214A-T10CALF
CD214A-T10CALF
Part Number :
CD214A-T10CALF
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
TVS DIODE 10VWM 17VC SMA
Datasheet :
CD214A-T10CALF.pdf
Category :
TVS - Diodes
Delivery Services :
CD214A-T10CALF
Comments
    CD214A-T10CALF Specifications
    Package/Case:
    DO-214AC, SMA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    BidirectionalChannels:
    1
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    10V
    Voltage-Breakdown(Min):
    11.1V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    17V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    23.5A
    Power-PeakPulse:
    400W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)