CD105-101KC
CD105-101KC
Part Number :
CD105-101KC
Manufacturer :
Sumida America Components Inc.
Description :
FIXED IND 100UH 970MA 350MOHM SM
Datasheet :
CD105-101KC.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
CD105-101KC
Comments
    CD105-101KC Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    CD105
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    970 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    350mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    7.64MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 100°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz