CC45SL3JD120JYNNA
CC45SL3JD120JYNNA
Part Number :
CC45SL3JD120JYNNA
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
CAP CER 12PF 6KV SL RADIAL
Datasheet :
CC45SL3JD120JYNNA.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
548
Delivery Services :
CC45SL3JD120JYNNA
Comments
    CC45SL3JD120JYNNA Specifications
    Package/Case:
    Radial, Disc
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    CC45
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    12 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    6000V (6kV)
    TemperatureCoefficient:
    SL
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage, Low Dissipation Factor
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Through Hole
    Size/Dimension:
    0.295 Dia (7.50mm)
    Height-Seated(Max):
    0.453 (11.50mm)
    Thickness(Max):
    LeadSpacing:
    0.295 (7.50mm)