CB2518T102M
CB2518T102M
Part Number :
CB2518T102M
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 1MH 75MA 24 OHM SMD
Datasheet :
CB2518T102M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
CB2518T102M
Comments
    CB2518T102M Specifications
    Package/Case:
    1007 (2518 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    CB
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    1 mH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    75 mA
    Current-Saturation(Isat):
    25mA
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    24Ohm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    2.4MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    252 kHz