CB187F-200
CB187F-200
Part Number :
CB187F-200
Manufacturer :
Eaton - Bussmann Electrical Division
Description :
CIR BRKR 200A 48VDC PUSH-RESET
Datasheet :
CB187F-200.pdf
Category :
Circuit Breakers
Delivery Services :
CB187F-200
Comments
    CB187F-200 Specifications
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    CB187F
    ProductStatus:
    Active
    MountingType:
    Panel Mount
    BreakerType:
    Thermal
    CurrentRating(Amps):
    200A
    VoltageRating-AC:
    VoltageRating-DC:
    48 V