CAS17C391KARFC
CAS17C391KARFC
Part Number :
CAS17C391KARFC
Description :
SFTY 1808 390PF X1 250 / Y2 250
Datasheet :
CAS17C391KARFC.pdf
Delivery Services :
CAS17C391KARFC
Comments
    CAS17C391KARFC Specifications
    Capacitance:
    390 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    250VAC
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    X1, Y2
    Size/Dimension:
    0.177 L x 0.080 W (4.50mm x 2.03mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.087 (2.20mm)