CAS17C181MARGC
CAS17C181MARGC
Part Number :
CAS17C181MARGC
Description :
SFTY 1808 180PF X2 250 X7R 20%
Datasheet :
CAS17C181MARGC.pdf
Delivery Services :
CAS17C181MARGC
Comments
    CAS17C181MARGC Specifications
    Capacitance:
    180 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    250VAC
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    X2
    Size/Dimension:
    0.177 L x 0.080 W (4.50mm x 2.03mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.071 (1.80mm)