C6S-16.000-12-5050-X-R
C6S-16.000-12-5050-X-R
Part Number :
C6S-16.000-12-5050-X-R
Manufacturer :
Aker Technology Corp
Description :
CRYSTAL 16MHZ 12PF SMD
Datasheet :
C6S-16.000-12-5050-X-R.pdf
Category :
Crystals
Delivery Services :
C6S-16.000-12-5050-X-R
Comments
    C6S-16.000-12-5050-X-R Specifications
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    C6S
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    16 MHz
    FrequencyStability:
    ±50ppm
    FrequencyTolerance:
    ±50ppm
    LoadCapacitance:
    12pF
    ESR(EquivalentSeriesResistance):
    30 Ohms
    OperatingMode:
    Fundamental
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    Ratings:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm)