C336C823K5G5TA
C336C823K5G5TA
Part Number :
C336C823K5G5TA
Manufacturer :
KEMET
Description :
CAP CER RAD 82NF 50V C0G 10%
Datasheet :
C336C823K5G5TA.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
C336C823K5G5TA
Comments
    C336C823K5G5TA Specifications
    Package/Case:
    Radial
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    GoldMax 300 Comm C0G
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    0.082 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Low ESL
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Through Hole
    Size/Dimension:
    0.280 L x 0.160 W (7.11mm x 4.07mm)
    Height-Seated(Max):
    0.400 (10.16mm)
    Thickness(Max):
    LeadSpacing:
    0.200 (5.08mm)