C328C152F3G5TA
C328C152F3G5TA
Part Number :
C328C152F3G5TA
Manufacturer :
KEMET
Description :
CAP CER 1500PF 25V C0G/NP0 RAD
Datasheet :
C328C152F3G5TA.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
C328C152F3G5TA
Comments
    C328C152F3G5TA Specifications
    Package/Case:
    Radial
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    GoldMax 300 Comm C0G
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    1500 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage-Rated:
    25V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Low ESL
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Through Hole
    Size/Dimension:
    0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm)
    Height-Seated(Max):
    0.300 (7.62mm)
    Thickness(Max):
    LeadSpacing:
    0.200 (5.08mm)