C325C511F3G5TA
C325C511F3G5TA
Part Number :
C325C511F3G5TA
Description :
CAP CER 510PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Datasheet :
C325C511F3G5TA.pdf
Delivery Services :
C325C511F3G5TA
Comments
    C325C511F3G5TA Specifications
    Capacitance:
    510 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage-Rated:
    25V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm)
    Height-Seated(Max):
    0.300 (7.62mm)
    Thickness(Max):
    LeadSpacing:
    0.200 (5.08mm)