C2012JB1V106M125AC
C2012JB1V106M125AC
Part Number :
C2012JB1V106M125AC
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
CAP CER 10UF 35V JB 0805
Datasheet :
C2012JB1V106M125AC.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
868
Delivery Services :
C2012JB1V106M125AC
Comments
    C2012JB1V106M125AC Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    C
    ProductStatus:
    Not For New Designs
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    35V
    TemperatureCoefficient:
    JB
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    Features:
    Low ESL
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.057 (1.45mm)