C0805C684M5REC7210
C0805C684M5REC7210
Part Number :
C0805C684M5REC7210
Description :
CAP CER 0805 680NF 50V X7R 20%
Datasheet :
C0805C684M5REC7210.pdf
Delivery Services :
C0805C684M5REC7210
Comments
    C0805C684M5REC7210 Specifications
    Series:
    ESD SMD Comm X7R
    Capacitance:
    0.68 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    ESD Protection
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.055 (1.40mm)