C0805C223F3GEC7210
C0805C223F3GEC7210
Part Number :
C0805C223F3GEC7210
Description :
CAP CER 0805 22NF 25V C0G 1%
Datasheet :
C0805C223F3GEC7210.pdf
Delivery Services :
C0805C223F3GEC7210
Comments
    C0805C223F3GEC7210 Specifications
    Series:
    ESD SMD Comm C0G
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage-Rated:
    25V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Low ESL
    Ratings:
    Applications:
    ESD Protection
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.047 (1.20mm)