C0603X162J4HAC7867
C0603X162J4HAC7867
Part Number :
C0603X162J4HAC7867
Description :
CAP CER 0603 1.6NF 16V ULTRA STA
Datasheet :
C0603X162J4HAC7867.pdf
Delivery Services :
C0603X162J4HAC7867
Comments
    C0603X162J4HAC7867 Specifications
    Series:
    SMD Comm X8R HT150C Flex
    Capacitance:
    1600 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage-Rated:
    16V
    TemperatureCoefficient:
    X8R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Low ESL, Soft Termination, High Temperature
    Ratings:
    Applications:
    Boardflex Sensitive
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.037 (0.95mm)