C0603C752F4JACAUTO
C0603C752F4JACAUTO
Part Number :
C0603C752F4JACAUTO
Description :
CAP CER 7500PF 16V U2J 0603
Datasheet :
C0603C752F4JACAUTO.pdf
Delivery Services :
C0603C752F4JACAUTO
Comments
    C0603C752F4JACAUTO Specifications
    Series:
    SMD Auto U2J
    Capacitance:
    7500 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage-Rated:
    16V
    TemperatureCoefficient:
    U2J
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Low ESL, Low Dissipation Factor
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.034 (0.87mm)