C0603C511M4HACAUTO
C0603C511M4HACAUTO
Part Number :
C0603C511M4HACAUTO
Description :
CAP CER 0603 510PF 16V ULTRA STA
Datasheet :
C0603C511M4HACAUTO.pdf
Delivery Services :
C0603C511M4HACAUTO
Comments
    C0603C511M4HACAUTO Specifications
    Series:
    SMD Auto X8R HT150C
    Capacitance:
    510 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    16V
    TemperatureCoefficient:
    X8R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Low ESL, High Temperature
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.034 (0.87mm)