C0603C331K8RAC7867
C0603C331K8RAC7867
Part Number :
C0603C331K8RAC7867
Description :
CAP CER 330PF 10V X7R 0603
Datasheet :
C0603C331K8RAC7867.pdf
Delivery Services :
C0603C331K8RAC7867
Comments
    C0603C331K8RAC7867 Specifications
    Series:
    SMD Comm X7R
    Capacitance:
    330 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    10V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    Bypass, Decoupling
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.034 (0.87mm)