C0603C331K3GAC7867
C0603C331K3GAC7867
Part Number :
C0603C331K3GAC7867
Description :
CAP CER 330PF 25V NP0 0603
Datasheet :
C0603C331K3GAC7867.pdf
Delivery Services :
C0603C331K3GAC7867
Comments
    C0603C331K3GAC7867 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    SMD Comm C0G
    Capacitance:
    330 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    25V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.034 (0.87mm)