C0603C152M3GEC7867
C0603C152M3GEC7867
Part Number :
C0603C152M3GEC7867
Manufacturer :
KEMET
Description :
CAP CER 1500PF 25V C0G/NP0 0603
Datasheet :
C0603C152M3GEC7867.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
C0603C152M3GEC7867
Comments
    C0603C152M3GEC7867 Specifications
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ESD SMD Comm C0G
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    1500 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    25V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Low ESL
    Ratings:
    Applications:
    ESD Protection
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.034 (0.87mm)