C0603C152M2GEC7867
C0603C152M2GEC7867
Part Number :
C0603C152M2GEC7867
Description :
CAP CER 1500PF 200V C0G/NP0 0603
Datasheet :
C0603C152M2GEC7867.pdf
Delivery Services :
C0603C152M2GEC7867
Comments
    C0603C152M2GEC7867 Specifications
    Series:
    ESD SMD Comm C0G
    Capacitance:
    1500 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    200V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Low ESL
    Ratings:
    Applications:
    ESD Protection
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.034 (0.87mm)