BYW100-200RL
BYW100-200RL
Part Number :
BYW100-200RL
Manufacturer :
STMicroelectronics
Description :
DIODE GEN PURP 200V 1.5A DO15
Datasheet :
BYW100-200RL.pdf
Category :
Diodes-Rectifiers-Single
Delivery Services :
BYW100-200RL
Comments
    BYW100-200RL Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    RoHS:
    RoHS
    Speed:
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Diode Type:
    Standard
    Part Status:
    Obsolete
    Mounting Type:
    Through Hole
    Package / Case:
    Capacitance @ Vr, F:
    35 ns
    Supplier Device Package:
    10 µA @ 200 V
    Reverse Recovery Time (trr):
    200 V
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    1.5A
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    150°C (Max)
    Current - Average Rectified (Io):
    1.2 V @ 4.5 A