BWCS002928218R2K00
BWCS002928218R2K00
Part Number :
BWCS002928218R2K00
Datasheet :
BWCS002928218R2K00.pdf
Delivery Services :
BWCS002928218R2K00
Comments
    BWCS002928218R2K00 Specifications
    Inductance:
    8.2 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    170 mA
    DCResistance(DCR):
    6Ohm Max
    Q@Freq:
    18 @ 7.9MHz
    Frequency-SelfResonant:
    25MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.9 MHz