BWCS002928218R2G00
BWCS002928218R2G00
Part Number :
BWCS002928218R2G00
Datasheet :
BWCS002928218R2G00.pdf
Delivery Services :
BWCS002928218R2G00
Comments
    BWCS002928218R2G00 Specifications
    Inductance:
    8.2 µH
    Tolerance:
    ±2%
    CurrentRating(Amps):
    170 mA
    DCResistance(DCR):
    6Ohm Max
    Q@Freq:
    18 @ 7.9MHz
    Frequency-SelfResonant:
    25MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.9 MHz