BWCS00292821150G00
BWCS00292821150G00
Part Number :
BWCS00292821150G00
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Description :
INDUCTOR RF
Datasheet :
BWCS00292821150G00.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
BWCS00292821150G00
Comments
    BWCS00292821150G00 Specifications
    Package/Case:
    1008 (2520 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    BWCS
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ceramic
    Inductance:
    15 µH
    Tolerance:
    ±2%
    CurrentRating(Amps):
    100 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    11Ohm Max
    Q@Freq:
    15 @ 7.9MHz
    Frequency-SelfResonant:
    20MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.52 MHz