BSCL00201212100M00
BSCL00201212100M00
Part Number :
BSCL00201212100M00
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Description :
INDUCTOR RF
Datasheet :
BSCL00201212100M00.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
BSCL00201212100M00
Comments
    BSCL00201212100M00 Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    BSCL
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    15 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    1.1Ohm Max
    Q@Freq:
    45 @ 2MHz
    Frequency-SelfResonant:
    24MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    2 MHz