BKPB002012102R2TA2
BKPB002012102R2TA2
Part Number :
BKPB002012102R2TA2
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Description :
INDUCTOR POWER
Datasheet :
BKPB002012102R2TA2.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
BKPB002012102R2TA2
Comments
    BKPB002012102R2TA2 Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    BKPB
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±30%
    CurrentRating(Amps):
    1.1 A
    Current-Saturation(Isat):
    400mA
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    190mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    3 MHz